Dwuetapowy proces nauki marketingu internetowego

Marketing internetowy to świetna umiejętność do nauczenia się. Internet jest globalnym rynkiem i oferuje równe szanse, niezależnie od Twojej sytuacji finansowej lub przedsiębiorczości. Naprawdę dobrą wiadomością, pomimo tego, co możesz usłyszeć o nasyceniu, jest to, że ogromne obszary, a tym samym rynki, pozostają całkowicie niezbadane, w wyniku czego nadal istnieje ogromny potencjał do zarobienia ogromnej ilości pieniędzy.

visit https://mtkdesign.pl/

Więc pomimo całego szumu, można śmiało powiedzieć, że ledwo drapiemy powierzchnię tej ekscytującej okazji. Jak powiedział kiedyś jeden z uznanych i odnoszących sukcesy sprzedawców internetowych: „Myślę, że wciąż jesteśmy na początku”.

Jednak pozostaje faktem, że jeśli jesteś nowicjuszem w marketingu internetowym, musisz stawić czoła bardzo stromej krzywej uczenia się i bardzo ważne jest, abyś to zaakceptował i nie kupił mitu o sukcesie z dnia na dzień. Tak, możesz całkiem łatwo zarabiać pieniądze online, gdy opanujesz zasady, i tak, możesz to zrobić szybko w porównaniu z niektórymi tradycyjnymi biznesami offline, ale najpierw musisz nauczyć się JAK to robić, i to właśnie chodzi o krzywą uczenia się. Jednak cały ten wysiłek będzie tego wart, ponieważ po pokonaniu krzywej uczenia się (tylko o niewielką kwotę) ustawisz się na całe życie.

Wróćmy więc do wspomnianego 2-etapowego procesu:

Krok nr 1.

Kiedy wchodzisz do branży marketingu internetowego, można to porównać do przebywania w sklepie ze słodyczami jako dziecko, ponieważ ciągle pokazuje się ci najnowszy błyszczący przedmiot i najnowszą modną rzecz do zrobienia. Jesteś zawsze uwiedziony przez guru ze wszystkimi tam fantastycznymi obietnicami bogactwa z dnia na dzień i jednym kliknięciem oprogramowania. Więc jako początkujący musisz być tego świadomy i zrozumieć, że nie ma potrzeby kupowania każdego oferowanego oprogramowania i każdego eBooka. Możesz, jeśli chcesz, uczyć się, korzystając z bezpłatnych metod marketingu internetowego.

Więc jakie są dwie metody Free Internet Marketing?

Pierwszym z nich jest blogowanie. W ciągu ostatnich kilku lat blogowanie rozrosło się do absurdalnych rozmiarów, są setki, jeśli nie tysiące sprzedawców internetowych, którzy zarabiają na życie w pełnym wymiarze godzin, po prostu blogując, a jednak potencjał jest nadal ogromny. Dzięki platformom do blogowania, takim jak WordPress, możesz z łatwością tworzyć darmowe blogi, bez znajomości języka HTML lub programowania. Możesz łatwo nauczyć się podstawowych technik ruchu, korzystając z bezpłatnych mediów społecznościowych, aby przyciągnąć odwiedzających, a także, gdy masz dobre źródło ruchu, możesz zarabiać na swoim blogu (ponownie za darmo) za pomocą Google AdSense, linków partnerskich i banerów, aby zarabiać pieniądze. Istnieje również mnóstwo bezpłatnych porad w całym Internecie, które nauczą podstaw, abyś mógł zarabiać na swoich blogach.

Krok nr 2.

Drugą darmową strategią zarabiania pieniędzy w marketingu internetowym jest po prostu udanie się do ClickBank lub innego programu marketingu afiliacyjnego – Commission Junction to kolejny – i wybranie odpowiedniego produktu partnerskiego do promowania. Następnie możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Google na odpowiednim forum (w zależności od niszowego produktu, który wybrałeś do promowania), wnieść użyteczny wkład w forum, komentując niektóre powiązane wątki, a następnie umieścić link partnerski w swoim podpisie.

Muszę jednak podkreślić, że nie jest dobrą praktyką po prostu spamowanie linków na wszystkich forach bez uprzedniego wniesienia pewnej wartości do społeczności, ciągłe spamowanie prawdopodobnie i tak doprowadzi cię do zablokowania dostępu do większości internetowych forów marketingowych.

Co chcesz osiągnąć dzięki marketingowi internetowemu?

Mam nadzieję, że jesteś taki jak ja i ostatecznie chcesz w końcu dojść do dnia, w którym będziesz mógł zarabiać pieniądze podczas snu, z wielu źródeł. Nawet jeśli możesz zarobić tylko nędznego 1 dolara dziennie dzięki bezpłatnej metodzie marketingu internetowego, to po prostu wszystko, co musisz zrobić, to powtórzyć to 100 razy, a zarobisz 100 dolarów dziennie, więc mam nadzieję, że dostrzegasz potencjał w ten.

Więc nie daj się zwieść fałszywym guru, którzy będą chcieli sprzedać ci wszystkie tak zwane najnowsze systemy zarabiania pieniędzy, po prostu ich wcale nie potrzebujesz. Jeśli jesteś początkującym i chcesz nauczyć się marketingu internetowego, poszukaj kogoś, kto pokaże Ci BEZPŁATNE i płatne metody, i kto może pokazać Ci wyniki, których chcesz dla siebie.

Krótko mówiąc, dobrze byłoby postępować zgodnie z radą Tony’ego Robbinsa, który kiedyś powiedział: „Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, znajdź kogoś, kto już odnosi sukcesy i naśladuj go”. Więc najpierw skorzystaj z BEZPŁATNYCH strategii marketingu internetowego, a następnie przejdź do znacznie szybszych płatnych strategii, kiedy uznasz, że jesteś gotowy.